SATIN AL

ABBYY FineReader 12 Professional

ABBYY FineReader® 12 Professional, salt resim biçimindeki belgelerde yer alan metinleri, Microsoft Office ve içinde arama yapılabilen PDF gibi formatlara doğru bir şekilde dönüştürür; böylece bu belgelerin içeriklerini tekrar kullanabilir, daha verimli arşivleme yapabilir ve aradığınız bilgilere daha çabuk erişebilirsiniz. FineReader belgelerin yeniden yazılması ihtiyacını ortadan kaldırır ve önemli bilgileri anında kullanmanıza olanak tanır. Her türlü dil kombinasyonu dahil, 190 dilde salt resim şeklindeki belgelere anında erişim sağlar.

 

 

 

Taranmış belgeleri veya resimden oluşan PDF'leri

Kağıt veya salt resim formatındaki orijinal belgelerden yeni belgeler oluşturup düzenleyin. FineReader'ın, görsel düzeni ne kadar karmaşık olursa olsun belgeleri düzenlenebilir dosyalara dönüştürme becerisi sayesinde zaman ve emekten büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. 
 

 Belgeleri arayın ve arşivleyin

Kağıt kullanılmayan ofislerin olmazsa olmazı ABBYY FineReader, kağıda veya resimlere gömülü bilgileri işlenebilen ve içinde arama yapılabilen dijital içeriklere dönüştürmenize imkan verir.  
 

Orijinal kağıt belgelerdeki bilgileri alın

Salt resim PDF'lerde veya taramalarda sıkışmış içeriklere hızla erişin. İster metin, ister tablo, ister görüntü olsun; içeriğin dilediğiniz bölümünü anında kopyalayın ve alıntılayın.
 

 Windows® 8’e hazır

ABBYY FineReader 12 Professional Edition Windows®8/8.1’le uyumludur. Hem 32, hem de 64 bit sistemler desteklenmektedir.

 

 

 

 OCR Nedir?

Optik Karakter Tanıma veya OCR, taranmış kâğıt evrakları, PDF dosyaları veya dijital bir kamerayla çekilen resimler gibi değişik belge türlerini düzenlenebilir ve aranabilir verilere dönüştürmenize olanak sağlayan bir teknolojidir. 

Detaylı bilgi >

 

Dijital kamera OCR’ı

Digital Camera OCRDijital kameralar, gittikçe daha popüler ve çok amaçlı bir hale geliyor. Her şeye ek olarak, kameranızı kâğıt evraklar, kitaplar ve gazetelerin yanı sıra, afişlerden, posterlerden ve diğer ortamlardan da metin yakalamak için taşınabilir bir “tarayıcı” olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra, ABBYY FineReader ile birlikte düzenleme, arşivleme, yeni belgeler oluşturma ve diğer amaçlar için kamera görüntülerini elektronik metin dosyalarına dönüştürebilirsiniz.

Detaylı bilgi >

 

 

Resimleri hızla ve doğru bir şekilde metne dönüştürür

ABBYY FineReader 12, görüntü belgelerini tarayarak %99,8*'e varan bir doğruluk oranı ile düzenlenebilir metinlere ve içinde arama yapılabilen PDF'lere dönüştürür. Uyarlamalı Belge Tanıma Teknolojisi (ADRT®) orijinal belgelerin biçimini ve çok sayfalı yapısını hassas bir şekilde korur. Teknoloji, elde ettiğiniz sonuçlarda elle düzeltme yapma ihtiyacınızı önemli ölçüde azaltarak zaman kazandırır.

Daha da hızlı sonuçlar almanız için FineReader'ın Hızlı Modu işlem hızını %40 oranında (ortalama) arttırır.

 

 

Dünyadaki diğer tüm OCR uygulamalarından daha fazla OCR dilini destekler

FineReader 12 her türlü kombinasyonla 190 dili tanır ve özellikle Asya dilleri için daha gelişmiş OCR işlevi sunar. Tam listeye bakın

 

   

Kağıda basılı belgelerdeki metin ve tabloları hızla bilgisayara aktarır

FineReader dönüştürmekte olduğunuz kağıt veya taranmış belgelerin sayfalarına anında erişim sağlar. İster iki sayfa, ister binlerce sayfa olsun; tüm belgenin işlenmesini beklemeden içerikleri gözden geçirmeye başlayabilir veya kopyalamanız gereken herhangi bir bölümü seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çıkarmanız gereken alanı seçmek; FineReader bu alandaki metni tanıyacak ve birkaç saniye içinde kopyalanmaya hazır hale getirecektir.

 

   

Belgeleri sorunsuz bir şekilde içinde arama yapılabilen PDF'lere dönüştürür

Belgeleri içinde arama yapılabilen PDF ve PDF/A biçimlerine dönüştürerek onlara hızlı arama ve erişilebilirlik özellikleri kazandırın. İsteğe bağlı MRC sıkıştırması, gerektiğinde depolama alanı kaynaklarını korumanıza olanak tanır.

FineReader, gelen resimleri otomatik olarak önişlemeden geçirir; menülerle zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Örneğin PreciseScan teknolojisi uygulanarak, düşük kalitede taranmış metinler düzeltilir ve çıktı dosyalarının daha iyi görünmesi sağlanır. Ayrıca sonuçlar üzerinde ince düzeltmeler yapmak için FineReader size çok sayıda manüel görüntü düzenleneme aracı sunar; böylece belgeleri arşivleme için optimum hale getirebilirsiniz.

 

   

PDF içeriklerini kolaylıkla düzenlenebilir biçimlere dönüştürür

Esnek PDF dönüştürme kabiliyeti sayesinde, FineReader PDF'leri güncelleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz veya yeniden kullanabileceğiniz düzenlenebilir metinlere dönüştürmenize olanak tanır.

 

   

Doğruluğu en üst düzeye çıkarmak için profesyonel araçlar sunar

Tam istediğiniz sonuçları almanızı sağlamak için FineReader dahili metin doğrulama ve düzenleme araçları sunar. Bu araçlar, belgeleriniz tarandıktan sonra düzenleme ve düzeltme yapma gereksinimini azaltır.

Doğrulama aracı, metni tekrar inceleyip her şeyin düzgün taranıp taranmadığını kontrol etmek ve gerekli düzeltmeleri yapmak için ihtiyaç duyulan zamanı önemli ölçüde kısaltır. Metin düzenleyiciyi kullanarak metin biçimini kontrol edip düzeltebilir ve tanıma sonuçlarını kaydetmeden önce stilleri yönetebilirsiniz.

 

   

Her yerde okumak için kolaylıkla e-kitaplar oluşturur

FineReader kağıt belgeleri ve PDF'leri mobil cihazlara uygun biçimlere dönüştürmenize olanak tanır; böylece belgeleri e-kitap okuyucular, tabletler veya akıllı telefonlara aktararak dilediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

 

   

Bulut depolama hizmetleri ile belge gönderir ve alır

Dönüştürülecek belgeleri Google Drive, Dropbox, SkyDrive ve SharePoint Online gibi Bulut depolama hizmeti sağlayıcılardan kolaylıkla indirebilirsiniz. Sonuçları yedeklemek için dilediğiniz buluta kaydedebilir ve kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

 

   

Yeni Windows 8 görünümü ve pratikliği ile tasarlandı

FineReader, Windows 8 Başlangıç ekranından ulaşabileceğiniz geliştirilmiş bir Hızlı Görevler menüsü sunar. Artık sadece tek tıklamayla, belgelerinizi Microsoft Word, Excel ve PDF gibi en popüler düzenlenebilir biçimlere dönüştürebilirsiniz; hem de FineReader'ın ana penceresini açmanıza bile gerek olmadan.

Windows 8 temel dokunma hareketleri desteği, en yeni kullanılabilirlik iyileştirmelerinden faydalanmanıza olanak tanır.

 

   

Nerede olursanız olun metinleri yakalayın

ABBYY FineReader dönüştürme işleminin en yüksek doğruluğu sağlayacak şekilde yapılması için fotoğraftan alınan görüntünün kalitesini arttıran, gürültüyü gideren, satırları düzleştiren ve arka planı beyazlaştıran akıllı önişleme algoritmaları uygular. Böylelikle fotoğraflardan dönüştürülen belgeler neredeyse taranan belgenin kendisi kadar iyi gözükür; hatta farkı fark edemeyebilirsiniz.

 

   

Ekran görüntülerindeki içeriği akıllıca yakalar

Bonus uygulama! Ekranınızdaki metinleri, tabloları veya görüntüleri hızla kopyalamanıza ve bunları kolaylıkla raporlara, sunumlara, e-postalara vb. eklemenize olanak tanıyan ABBYY Screenshot Reader, FineReader ile birlikte ücretsiz olarak gelir.

 

 

 

Daha hızlı dönüştürme ve daha yüksek doğruluk oranı

Tanıma işlemlerinde yüzde %99,8'e varan doğruluk oranı sağlayan FineReader 12, belge işlemede de eskiye oranla %15 daha hızlıdır. Artı, yazılımın özel Hızlı Modu, belge dönüştürme işlemini normale kıyasla %40 daha hızlı hale getirir.

FineReader ayrıca, iş belgeleri üzerinde çalışmayı kolaylaştırmak için şema ve grafikleri %30 daha iyi korur. Yeni ve geliştirilmiş dil becerileri sayesinde doğruluk oranı daha da yüksektir.

 

Avrupa harici diller için geliştirilmiş tanıma teknolojisi

FineReader 12; Arapça, Çince, Japonca ve Korece için doğruluk oranlarını büyük ölçüde arttırmasının yanında, 190 dili desteklemesi ile de pazar liderliğini sürdürmektedir. Yazılım, bu dillerden 48'ine de sözlük desteği sunmaktadır. Bir de yeni dil eklenmiştir: Aksanlı Rusça.

 

Anında belge açma ve arka planda işleme

FineReader 12 açtığınız belgelere anında erişmenize olanak tanırken, zaman çalan ve kaynakları yoğun bir şekilde kullanan OCR işlemi arka planda yürütülür. Böylelikle FineReader tanıma işlemi üzerinde çalışırken içeriği görüntüleyebilir, sayfaları yeniden sıralayabilir, tanıma alanlarını düzenleyebilir ve hatta anında alıntı yapmak için parçacıklar seçebilirsiniz.

 

Hızlı alıntı çıkarma

Artık FineReader'la metin veya tablo seçimlerini çıkarmak birkaç saniyelik bir işlem. Tek yapmanız gereken kopyalamanız gereken alanı seçmek ve alıntıyı çekmek için sağ tıklamak; belgenin geri kalan tüm sayfalarının işlenmesini beklemenize gerek yok. FineReader seçilen alanı anında dönüştürecek ve üzerinde çalıştığınız belgeye eklemenize olanak tanıyacaktır.

 

Tablolar ve rakamsal veriler için kusursuz dönüştürme

Konu tablolardaki verilerin çıkarılması olduğunda, tablo dönüştürmede %40 daha iyi performans gösteren yeni FineReader, mühendisleri, finans uzmanlarını ve eğitimcileri sonuçları düzeltilmesi için gereken zaman ve emekten büyük ölçüde kurtarır.

Ayrıca artık XLSX formatında kayıt yaparken resimleri kaydedebilir, metin biçimlendirmesini kaldırabilir ve her sayfayı ayrı bir Excel çalışma sayfasına kaydedebilirsiniz. 

 

Arşivlenmiş kopyaların daha iyi görünmesi için Görüntü İyileştirme teknolojisi

Yeni otomatik görüntü önişleme seçeneklerini kullanarak, fotoğraflanmış belgeleri tarama kalitesinde görüntülere dönüştürün veya birden fazla görüntüde otomatik kırpma gibi iyileştirmeleri manüel olarak yapın ya da zamanla sararmış veya grileşmiş eski belgelerin arka planlarını beyazlaştırın.

Piksellenmiş karakterleri düzelterek belgelerinizin görsel kalitesini arttıran PreciseScan teknolojisini kullanarak, içinde arama yapılabilen PDF'lerin daha iyi okunmasını ve yazdırılmasını sağlayın.

Renkli mühürlerin ve kalemle konmuş işaretlerin kaldırılmasına yönelik yeni araç, daha iyi bir tanıma kalitesi sağlar ve temel iş belgelerinin görüntüsünü iyileştirir.

 

Sonuçların doğrulanması ve düzeltilmesinde daha fazla hız ve kolaylık

Güçlendirilmiş doğrulama aracı sayesinde, doğrulama işleminde kolaylıkla gezinmenize olanak tanıyan sezgisel hızlı erişim tuşları ve sekme kontrolleri ile hem yazım hem de biçim düzeltmeleri uygulayabilirsiniz.

Ayrıca üst ve alt bilgileri, dipnotları, içindekiler tablolarını veya numaralı listeleri otomatik olarak atlayarak belge yapısını basitleştirmenize olanak tanıyan yeni dönüştürme seçenekleri ile, bu öğelere ihtiyaç duyulmayan belgelerde zaman çalan manüel düzeltmelerden kurtulabilirsiniz.

 

Bulut üzerinden daha kolay belge gönderip alın

Google Drive, Dropbox, SkyDrive veya SharePoint Online gibi bulut depolama hizmetlerini kullanmak için bilgisayarınıza yüklü eşitlenmiş klasörleri kullanarak Windows Kaydet ve Aç iletişim kutuları ile buluttaki belgeleri açabilir veya belgeleri buluta kaydedebilirsiniz.

 

Yeni Windows 8 görünümü ve pratikliği ile tasarlandı

FineReader 12, Windows 8 sertifikalıdır ve çalışmanızı kolaylaştırmak için işletim sistemi tarafından sağlanan yeni seçenekleri kullanır. Artık tek tıklamalı dönüştürme görevlerine doğrudan Windows 8 başlangıç ekranı üzerinden hızla erişebilir ve dokunma hareketlerini algılayan dizüstü bilgisayarlarda kaydırma ve yakınlaştırma yapmak için temel dokunma hareketlerini kullanabilirsiniz.

 

 

Sistem Gereksinimi

İşletim Sistemi

 • Microsoft® Windows® 8.1 / 8 / 7 / Vista® / XP
 • Microsoft Windows Server® 2012 / 2012 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2003
 • Yerelleştirilmiş arabirimlerle çalışmak için ilgili dil desteği gereklidir

 

Donanım

 • 1 GHz veya daha yüksek PC
 • 1024 MB RAM
 • Çok işlemcili sistemlerde, diğer her işlemci çekirdeği için 512 MB RAM daha gereklidir
 • Standart program kurulumu için 850 MB boş disk alanı ve programın optimum düzeyde çalışması için de ek 850 MB boş alan
 • 1280x1024 veya daha yüksek çözünürlüğe sahip ekran kartı
 • Seri numaranızı etkinleştirmek için internet bağlantısı.
FineReader 12'nin bazı sürümleri, internet üzerinden aktivasyona ek olarak telefonla aktivasyonu da destekler. Telefon ve internet için bağlantı ücretlesi uygulanabilir

 

Diğer Donanımlar     

FineReader TWAIN ve WIA uyumlu tarayıcıları, çok işlevli çevre birimleri (MFP'ler) ve hepsi bir arada cihazları desteklemektedir.
Dijital Fotoğraf Makinesi için Önerilen Gereksinimler:
 • 5-megapiksel sensör (en az 2 megapiksel)
 • Flaşı devre dışı bırakma özelliği
 • Manuel diyafram denetimi veya diyafram öncelik modu
 • Manüel odaklama
 • Titreme önleyici sistem veya yoksa bir tripod kullanmanız önerilir
 • Optik yakınlaştırma

 

2. Arayüz Dilleri

Bulgarca, Çince basitleştirilmiş, Çince geleneksel, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Estonca, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca

 

3. Desteklenen Formatlar

Girdi biçimleri:

PDF: PDF 1.7 ve daha eski
BMP: Siyah ve beyaz, gri, renkli
PCX, DCX: Siyah ve beyaz, gri, renkli
JPEG, JPEG 2000: Gri, renkli
JBIG2: Siyah ve beyaz
PNG: Siyah ve beyaz, gri, renkli
TIFF: Siyah ve beyaz, gri, renkli (RGB, CMYK), çok sayfalı
XPS: XML Kağıt Özellikleri (Microsoft .NET Framework 3.0 gereklidir)
DjVu: Taranmış belgeler için tasarlanmış görüntü sıkıştırma teknolojisi
GIF: Grafik değişim biçimi (*.gif)

 

Belge kayıt biçimleri:

DOC: Microsoft Word 97-2003 Belgesi
DOCX: Microsoft Word 2007-2013 Belgesi
XLS: Microsoft Excel 97-2003 Çalışma Sayfası
XLSX: Microsoft Excel 2007-2013 Çalışma Sayfası
PPTX: Microsoft PowerPoint 2007-2013 Sunumu
RTF: Zengin Metin Biçimi (*.rtf)
PDF, PDF/A: sadece metin ve resimler, sadece sayfa görüntüsü, sayfa görüntüsünün üzerinde metin, sayfa görüntüsünün altında metin
HTML: HTML belgesi
CSV: Microsoft Office Excel Virgülle Ayrılmış Değerler dosyası
TXT: Metin Belgesi (Windows, DOS, Mac ve ISO kod sayfaları ile Unicode kodlama)
ODT: OpenOffice.org Writer biçimi
DjVu: Sıkıştırılmış taranmış görüntüleri saklamak için dosya biçimi
EPUB: EPUB Belgesi
FB2: FB2 Belgesi

 

Görüntü kaydetme biçimleri:

BMP: Siyah ve beyaz, gri, renkli
TIFF: Siyah ve beyaz, gri, renkli (RGB, CMYK), çok görüntülü
PCX, DCX: Siyah ve beyaz, gri, renkli
JPEG, JPEG 2000: Gri, renkli
JBIG2: Siyah ve beyaz
PNG: Siyah ve beyaz, gri, renkli

 

4. Tanıma dilleri

ABBYY FineReader 12, her kombinasyonda supports 190 tanıma dilini destekler; 48 dil için sözlük desteği sunar* (+ ile işaretli).
Abhazca,  Adıgece, Güney Afrika Hollanda lehçesi, Agul dili, Arnavutça, Arapça (Suudi Arabistan) +, Altay dili Ermenice (Doğu, Batı, Grabar) +, Avarca, Aymara dili, Azerice (Kiril),Azerice (Latin) +, Başkurtça +, Baskça, Belarusça, Bemba dili, Blackfoot (Kızılderili) dili, Bretonca, Bugotu dili, Bulgarca +, Buryat dili, Katalanca +, Kebuano dili,Çamorro, Çeçence, Çince (basitleştirilmiş yazım, geleneksel yazım), Çukçice, Çuvaşça, Korsikaca, Kırım Tatarcası, Hırvatça +, Krov dili, Çekçe +, Dakota dili, Danca +, Dargwa, Dungan dili, Felemenkçe (Hollanda ve Belçika)+, İngilizce +, Eskimo dili (Kiril, Latin), Esperanto, Estonca +, Even dili, Evenki dili, Faroe dili, Fiji dili, Fince +, Fransızca +, Frizce, Friuli adası, Gagavuzca, Galiçyaca, Ganda dili, Almanca (Lüksemburg), Almanca (yeni ve eski yazım) +, Yunanca +, Guarani dili, Hanca, Hausa dili, Hawaii dili, İbranice, Macarca +, İzlandaca, Ido, Endonezya dili, İnguşça, İnterlingua, İrlandaca, İtalyanca +, Japonca +, Jingpo dili, Kabardeyce, Kalmıkça, Karaçay-Balkarca, Karakalpakça, Kasub dili, Kawa dili, Kazakça, Hakasça, Hantice, Kikuyu dili, Kırgızca, Kongo dili, Korece  +, Korece (Hangul) +, Koryak dili, Kpelle dili, Kumuk dili, Kürtçe, Lakça, Latin  +, Letonya dili +, Lezgi Dili, Litvanya dili +, Luba dili, Makedonca, Malgaşça, Malayca, Malinke dili, Maltaca, Mansi dili, Maori dili, Mari dili, Maya dili, Miao dili, Minangkabau dili, Mohawk dili, Moldovca, Moğolca, Mordovya dili, Nahuatl dili, Nenets dili, Nivkh dili, Nogayca, Norveççe (nynorsk ve bokmál) +, Nyanjadili,Oksidental dili, Ojibwe dili, Osetçe, Papiamento dili, Polonyaca +, Portekizce (Portekiz ve Brezilya) +, Provencal dili, Occitan (Provanca lehçesi), Keçuva dili, Rhaeto-Roman dili, Rumence +, Romanca, Kirundi , Rusça (eski yazım) +, Rusça +, Aksanlı Rusça yeni +, Ruanda dili, Sami dili (Laponca), Samoa dili,  İskoçça Kelt dili, Selkup dili, Sırpça (Kiril), Sırpça (Latin), Shona dili, Slovakça +, Slovence +, Somalice, Sorb dili, Sotho dili, İspanyolca +, Sunda, Svahilice, Siswati dili, İsveççe +, Tabasaranca, Tagalogca, Tahitice, Tacikçe, Tatarca +, Tay dili +, Tok Pisin dili,  Tongaca, Tswana dili, Tun dili, Türkçe +, Türkmence, Tuva dili, Umdurt dili, Uygurca (Kiril, Latin), Ukraynaca +, Özbekçe (Kiril, Latin), Vietnam dili +,Galce, Wolof dili, Xhosa dili, Yakutça, Yidçe (Alman İbranicesi), Zapotek dili, Zulu dili

*Sözlük desteği, metin öğelerinin kelime düzeyinde ikincil analizini destekler. Sözlük desteği ile, program belgelerin daha da doğru analiz edilip tanınmasını sağlar ve sonrasında tanıma sonuçlarının doğrulanmasını kolaylaştırır.

 

5. Desteklenen Uygulamalar


 • Microsoft Word 2003 (11.0), 2007 (12.0), 2010 (14.0) ve 2013 (15.0)
 • Microsoft Excel 2003 (11.0), 2007 (12.0), 2010 (14.0) ve 2013 (15.0)
 • Microsoft PowerPoint 2003 (11.0) (Microsoft Office Word, Excel, ve PowerPoint 2007 biçimleri için Uyumluluk Paketi ile), 2007 (12.0), 2010 (14.0) ve 2013 (15.0)
 • Apache OpenOffice Writer 3.4, 4.0
 • Corel WordPerfect X5, X6
 • Adobe Acrobat/Reader (8.0 ve üzeri)
Not: Daha iyi uyumluluk sağlamak için, yukarıdaki uygulamalar için mevcut en yeni güncellemeleri ve yükseltmeleri yüklemenizi öneririz.

 

6. Desteklenen Barkod Dilleri

Kod 3/9, Kod 3/9'u Denetle, Kod 3/9, yıldız işareti olmadan , Codabar, Kod 93, Kod 128, EAN 8, EAN 13, IATA 2/5, Aralanmış 2/5, QR Kodu, Aralanmış 2/5'i Denetle, Matris 2/5 , Popstnet , Endüstriyel 2/5, UCC-128, UPC-A, UPC-E, PDF417, Aztek Kodu, Veri Matrisi, Eklenmiş Kod