SATIN AL

CorelCAD 2016 (Windows/Mac)

 • Kapsamlı 2D çizim araçları
 • Gelişmiş 3D tasarım ve 3D baskıya hazır özellikler
 • Doğal .DWG dosya desteği, .STL, .PDF ve .CDR
 • Otomasyon ve özelleştirmeye uyumlu

 

 

Endüstri standardı CAD yazılımı araçları ve özellikleri

2D tasarımları 3D gerçekliğe dönüştüren, güçlü ve ekonomik CAD yazılımını keşfedin. CorelCAD™ 2016, tüm sektörler için CAD hedefinizi karşılayan etkileşimli arayüz içinde özelleştirilebilir 2D çizim araçları ve üstün 3D tasarım araçları sunuyor. İş arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızla sıkıntı yaşamadan CAD dosyalarını paylaşabilmenizi sağlayan doğal .DWG dosya formatı desteğiyle iş akışı üretkenliğinizi arttırın. Şerit arayüzü, 3D baskıya hazır özellikler ve STL dosya çıktısı olanağıyla aşina olduğunuz bir ortamda çalışın. Windows, Mac OS ve Android tabletler için iyileştirilen CorelCAD, istediğiniz platformda etkileyici hızı, performansı ve özelleştirme olanağını size sunuyor.

Ekonomik CAD yazılımı

     

Sezgisel

Herhangi bir bilgisayar destekli tasarım projesine hassaslık getiren, yeni ve gelişmiş 2D çizim ve 3D modelleme araçlarını inceleyin. Hızlı Giriş, Açıklama Ölçeklemesi, Lider Görüntüleme ve hassaslığı koruyan diğer özelliklerle, ek tasarım gücü kazanın.

 

Güçlü

ARES tarafından geliştirilen sofistike CAD motoruyla ödüllü CorelDRAW teknolojisinin birleşimiyle, kilit grafikleri iş akışınızla bütünleştiren yüksek düzeyli CAD performansını deneyimleyin. Tüm CAD projelerine verimlilik katın ve ek olarak CorelCAD eklentileriyle CAD gücünüzü arttırın.

 

Çok Yönlü

Windows Şerit veya klasik arayüzle günlük CAD tasarımı ihtiyaçlarınızı karşılarken grafik üstünlük edinin. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirilebilir yüksek kaliteli çizim ve tasarım araçlarıyla, her seferinde görsel olarak zengin ve etkileyici sonuçlar elde edin.

 

Ekonomik

CAD tasarımı ihtiyaçlarınız ve firmanızı bütçesiyle uyuşan, endüstri standardı bir araç elde edin. Tercih ettiğiniz platformda kolaylıkla tasarlayın: Windows, Mac veya yeni CorelCAD Mobile ile Android. Birçok CAD yazılımı seçeneğinden çok daha düşük maliyetlere, tek bir komple çözümde ihtiyaç duyduğunuz her şeye kavuşun.

*Şerit arayüz, CDR ve DES dosya alma/verme, çizim kısıtlamaları, Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) fonksiyonalitesi, sadece CorelCAD 2016 Windows sürümü için geçerlidir.

 

 

  Doğal .DWG dosyaları   Hızlı Giriş   Çizim Sekmeleri   Katman araçları  
 

Doğal .DWG dosyaları

.DWG dosyalarını açın, düzenleyin ve bu formatta kaydedin, böylece iş arkadaşlarınızla veya tedarikçilerinizle herhangi bir uyum sorunu yaşamazsınız. CorelCAD doğal dosya formatı olarak .DWG, .DXF ve .DWF formatlarıyla çalışır, en son AutoCAD (R2013 .DWG) dosya formatı sürümüne kadar destekler.

 

YENİ!
Hızlı Giriş

Çizim alanında imleci kullanarak, projede komut arayüzü oluşturun. Komutları doğrudan imlecinizin ucuna getiren verimli ve zaman kazandıran bir özellik. İmleci hareket ettirdiğinizde ipuçları takip eder, koordinat konumu, uzunluk, açı, çizgi gibi çok sayıda bilgiyi girebilirsiniz – ne zaman ve nerede ihtiyaç duyuyorsanız.

 

YENİ!
Çizim Sekmeleri*

Aynı anda açık ve aktif olan çok sayıda belge arasında anında geçiş yapma olanağı sayesinde CorelCAD Windows sürümüyle organize kalın. Çizim sekmelerini çizim penceresinin üstünde görüntülemek için DrawingTabs komutunu kullanın. Birden fazla çizim penceresini açmanızı, düzenlemenizi, kapatmanızı ve kaydetmenizi sağlayan verimli bir özellik.

 

Katman araçları

Katman önizleme ve katman şeffaflığı özellikleri sayesinde, en güncel AutoCAD .DWG dosyaların da dahil olmak üzere çizimlerdeki bileşenleri hizalayarak, çalışmanızı daha tutarlı kılabilirsiniz.

 
                 
  Katman Durum Yöneticisi   Çok Satırlı Blok Öznitelikleri   En iyi performans   CorelCAD Mobile  
 

YENİ!
Katman Durum Yöneticisi

Yeni Layer States iletişim kutusunu kullanarak katmanları en doğru sıralamada tutun. Tasarım bileşenlerinin görünürlük durumunu yönetmek, gizlemek veya görünür kılmak, görünümler arasında geçiş yapmak için bir Layer State olarak kaydedin. Katman özellikleri ve durumu konfigürasyonunu kaydedecek, yeniden yükleyecek ve yönetecektir, projeler arasında paylaşılabilir.

 

YENİ!
Çok Satırlı Blok Öznitelikleri

Açılır araç çubuğunu kullanarak çok sayıda farklı tipteki çok satırlı Blok Özniteliğini düzenleyin ve formatını değiştirin. Metin satırlarının maksimum genişliğini belirleyebilir, öznitelik alanları ekleyebilir ve açıklamaları revize edebilirsiniz.

 

GELİŞTİRİLDİ!
En iyi performans

Windows 10 ve Mac OS X 10.11 (El Capitan) dahil olmak üzere en yeni işletim sistemlerine göre iyileştirilen yeni sürümle bilgisayar temelli tasarım gücünü ve kullanıcı arayüzünde sezgisel özellik güncellemelerini kazanın.

 

YENİ!
CorelCAD Mobile

PC ve Mac platformlarını destekleyecek şekilde tasarlanan, CorelCAD'in Android tablet sürümü olan CorelCAD Mobile ile hareket halindeyken tasarlayın ve açıklama ekleyin. İstediğiniz platformda, herhangi boyutta bir CAD projesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm hız, performans ve özelleştirmeye kavuşun.

 
                 
  Windows şerit arayüzü   Endüstri standardı CAD özellikleri   Çizim sınırlandırmaları   Yerinde metin düzenleme  
 

GELİŞTİRİLDİ!
Windows şerit arayüzü

Özelleştirilebilir arayüz* çalışma ortamlarıyla üretkenliğinizi arttırın, tablo, yerinde metin düzenleme gibi ihtiyaç duyduğunuz çeşitli tasarım araçlarını seçmek ve geliştirmek için bağlamsal şerit seçeneklerini kullanın.

 

Endüstri standardı CAD özellikleri

CorelCAD diğer tüm tanınmış CAD programlarıyla uyumludur, deneyimli kullanıcılar alıştıkları komut çubuğu, komut kısayolları, menü ve araç çubuğu ikonlarıyla çalışarak kendilerini rahat hissedecekler.

 

Çizim sınırlandırmaları

Geometrik bir şekli belirli şekilde hareket etmeye zorlayarak 2D tasarımlarınızın belirli oran, açı ve boyut gereksinimlerini karşılamasını garantileyen ölçümsel sınırlandırmaları kullanarak ihtiyaç duyduğunuz hassaslığı sağlayın. Ek olarak geometrik sınırlandırmaları kullanarak nesneler arasındaki bağımlılıkları ve ilişkileri kontrol edebilirsiniz.

 

Yerinde metin düzenleme

Metinleri hızlıca yerleştirme ve Microsoft Word metinlerini formatlı şekilde yapıştırma yeteneklerini kullanarak metin oluşturun veya düzenleyin. Metin bloklarının font, görünüm ve konumlarını kontrol etmek için ideal.

 
                 
  Açıklama Ölçekleme   Vurgulayarak Görüntüleme   Dinamik bloklar   Tablo desteği  
 

YENİ!
Açıklama Ölçekleme

Önemli metinleri okunaklı kılın, çizimden ve görünüm penceresi ölçek fonksiyonundan ayırın. Tasarım arayüzünde dolaşırken, ayrıca çıkış alırken tasarım elemanları ne kadar küçük veya büyük olursa olsun metinleri her zaman rahatlıkla okuyun.

 

YENİ!
Vurgulayarak Görüntüleme

Head-up araç çubuğunu kullanarak çeşitli varlıkları seçin ve seçili varlıkları yakınlaştırarak gerekli değişiklikleri yapın. Varlıkları tek bir yerde düzenleme olanağı sayesinde, çizgi stilini ve kalınlığını ayarlayın, katmanları değiştirin, ölçümlendirme varlığı veya Blok oluşturun.

 

Dinamik bloklar

AutoCAD dinamik bloklarını aktardıktan sonra CorelCAD içinde kendi .DWG dosyanızda blok ayarlarına ve özniteliklerine erişerek değerli zamanınızdan tasarruf edin.

 

Tablo desteği

Tablolardaki hücreleri, satırları ve sütunları ekleyin, silin, birleştirin veya yeniden boyutlandırın. Çizgisel akışı korurken herhangi bir çizime metin veya talimat eklemenin en hızlı yolu.

 
                 
  Varlık kenetlenmesi ve tutaçları   Özel koordinatlar   Tasarım Kaynakları   CAD dosya standardı doğrulaması  
 

Varlık kenetlenmesi ve tutaçları

CorelCAD'in varlıklara kenetlenme, varlık tutaçları ve kutupsal kılavuzlar gibi akıllı araçlarını kullanarak varlıkları daha hızlı konumlandırmanız, hizalamanız veya yeniden boyutlandırmanız, size zaman kazandıracak.

 

Özel koordinatlar

Sınırlandırma düzlemini çizim nesneleriyle hizalamak için özel koordinat sistemleri oluşturma olanağı sayesinde çizim yapmak ve konumları hizalamak çok daha kolay.

 

Tasarım Kaynakları

Kapsamlı Design Resources penceresini kullanarak farklı CAD projelerindeki blok, stil, çizim ve resim gibi tasarım bileşenlerine erişebilir ve bunları yönetebilirsiniz.

 

CAD dosya standardı doğrulaması

CorelCAD™ 2016, bir CAD çiziminin DWS dosyalarında kaydedilenler gibi çizim standartlarına uyup uymadığını kontrol edebilir. Bu doğrulama işlemi, stadartlara uymayan özellikleri algılayıp düzelterek, çiziminizin uyumlu olmasını garantiler.

 
                 
  Akıllı Boyut araçları   Ölçümlendirme Aralık Mesafeleri   Açıklama ve paylaşım   PDF ve DGN Altlık fonksiyonalitesi  
 

Akıllı Boyut araçları

Hassas ölçümler için ölçümlendirme araçlarını kullanın, ek olarak Smart Dimension otomatik olarak en uygun ve hassas ölçüm tipini önerecektir. Daha hızlı dolaşım ve sık kullanılan kullanıcı ayarlarının daha kolay kontrolü için ölçümlendirme kontrollerine hızlı erişim sağlayan açılır ölçümlendirme paletinin avantajını değerlendirin.

 

Ölçümlendirme Aralık Mesafeleri

Bu zaman kazandıran aracı kullanarak ölçümlendirme çizgilerini çevreleyen şekillerden tutarlı bir mesafe uzaklığa hizalayın. Ölçümlendirme konum yapışmasıyla, ölçümlendirme çizgilerini ölçülen çizgisel şekillerden ve çizilmiş ölçümlendirme çizgilerinden belirli bir uzaklığa yerleştirebilir, mükemmel bir şekilde hizalandırılmış çizimler oluştururken zaman ve emekten tasarruf edersiniz.

 

Açıklama ve paylaşım

VoiceNotes aracını kullanarak, doğrudan çiziminize sesli mesajlar, hatırlatıcılar ve talimatlar ekleyin. Çizim öğelerini serbest çizimle işaretleyin. Çizimin belirli bölümlerini maskeleyerek, yorumlardan muaf tutabilirsiniz.

 

PDF ve DGN Altlık fonksiyonalitesi**

Bir veya birden fazla sayfalı PDF belgelerini veya MicroStation ya da diğer CAD uygulamalarında kaydedilmiş DNG dosyalarını çiziminize altlık olarak aktarın. PDF ve DNG altlıklarının katman görünürlüğünü ve kırmayı (maskeleme alanları) kontrol edin.

 
                 
  3D görüntüleme yetenekleri   3D modelleme ve katı düzenleme araçları   2D'den 3D'ye geçiş   3D fare desteği  
 

3D görüntüleme yetenekleri

3D modelleri birden fazla görünüm penceresinde görüntüleyin veya 3D uzayda etkileşimli olarak döndürün. Bir çizimi birden fazla görüntüleme penceresine ayırmak ve 3D modelinizi farklı açılardan görüntüleyecek şekilde ayarlamak için Tiled Viewports komutunu kullanın.

 

3D modelleme ve katı düzenleme araçları

3D katı temel çizimleri tasarımınıza ekleyin, Boolean işlemlerini kullanarak gövdeleri birleştirin, kesişimini alın veya birbirinden çıkarın. 3D katıların kenarlarına kavis verme, 3D katıların tek tek yüzlerini renklendirme, taşıma, döndürme ve öteleme gibi gelişmiş düzenleme araçlarını kullanın.

 

2D'den 3D'ye geçiş

2D tasarımlarınızı CorelCAD ile veya CorelDRAW ile hazırlayın. Tasarımları CorelCAD* içine aktarın ve 2D taslakları 3D'ye dönüştürün. 2D çizimden 3D modellemeye geçmek için, 2D varlıklara bir yol boyunca derinlik verin, çevirin veya savurun.

 

3D fare desteği

3Dconnexion giriş aygıtı* desteğiyle 3D dolaşın. 3D farenin şapkasını hareket ettirerek 2D ve 3D çizimleri döndürün. Tercih edilen dolaşma ayarlarını ve özel komutları 3D fare düğmelerine atayın.

 
                 
  3D tasarımlarını yazdırın   CorelDRAW dosyalarını açma   CorelDRAW ve Corel DESIGNER programlarına aktarma   Transfer asistanı  
 

3D tasarımlarını yazdırın

Birden fazla 3D katı nesneyi, 3D baskılar için en çok kullanılan dosya formatı olan .STL (Stereolithography) olarak kaydedin. 3D yazıcılara doğrudan bağlantı veya üçüncü parti 3D baskı servislerine çıktı göndermek için .STL desteğini kullanarak 3D prototipler bastırın.

 

CorelDRAW dosyalarını açma

CorelDRAW (CDR) ve Corel DESIGNER (DES) dosyalarını kolaylıkla CorelCAD* içine alarak, bir yerleşim sayfasındaki sunumla birlikte model uzayı nesnesi olarak kullanın. CorelDRAW programında hazırlanan taslakları CorelCAD'de gelişmiş 2D ve 3D modelleme için içe almak için, çok sayfalı CDR/DES dosyalarıyla çalışabilirsiniz.

 

CorelDRAW ve Corel DESIGNER programlarına aktarma

Çalışmanızı yeniden kullanımı sağlamak için .CDR ve .DES* formatında kaydederek CorelDRAW ile sunuma dönüştürün veya teknik dokümantasyonda kullanmak için Corel DESIGNER programına aktarın.

 

Transfer asistanı

Yazılımın önceki sürümlerindeki profil, tercihler, dosya konumları ve arayüz özelleştirmeleri gibi özel ayarları aktarın. Yüklemeden sonra CorelCAD 2016 sürümünü ilk başlatışınızda otomatik olarak bir iletişim kutusu ekrana gelir.

 
                 
  Eski dosya formatı desteği   Kolay dosya paylaşımı   CBS dosyalarıyla çalışın   3D dosyaları iş arkadaşlarınızla ve tedarikçilerinizle paylaşın  
 

Eski dosya formatı desteği

Çizimlerinizi R12 DWG veya DXF formatında kaydederek, eski donanımlarda veya yazılımlarda açılabilmesini sağlayabilir, bozulmuş olan DWG ve DXF dosyalarını, hangi sürümde olursa olsun onarabilirsiniz.

 

Kolay dosya paylaşımı

.PDF, .SVG, .EPS ve .DWF gibi lider formatların desteğiyle, iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle daha kolay çalışın ve paylaşın.

 

CBS dosyalarıyla çalışın

ESRI şekil dosyaları (.SHP) desteğiyle, coğrafik bilgi sistemi (GIS) uygulamalarıyla oluşturulan haritaları ve coğrafik modelleri görselleştirin.

 

3D dosyaları iş arkadaşlarınızla ve tedarikçilerinizle paylaşın

İş arkadaşlarınızla veya 3D üreticilerle paylaşabileceğiniz ACIS modeli dosya formatı (.SAT) desteğiyle 3D modelleri açın ve bu modellerle çalışın.

 
                 
  Yazdırma yapılandırmaları   Pack & Go komutu   Windows, Mac ve Android aygıtlarında hız için tasarlandı   Otomasyon desteği  
 

Yazdırma yapılandırmaları

Kağıt boyutu, ölçek, yönelim, renk, çizgi kalınlığı ve diğer ayarları kaydederek, başka CAD dosyalarında ve projelerinde kullanın.

 

Pack & Go komutu**

Geçerli çizimi ve referanslar, resimler, PDF dosyaları, fontlar ve eşleme dosyaları, baskı stilleri ve baskı yapılandırma dosyaları gibi ilişkili dosyaları içeren bir ZIP arşivi veya klasörü oluşturun.

 

Windows, Mac ve Android aygıtlarında hız için tasarlandı

CorelCAD, Windows için 32-bit ve 64-bit, Mac OS için 64-bit uygulama sunuyor. Artık tercih ettiğiniz platformda, bilgisayarınızda veya masaüstü bilgisayarınızda daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

 

Otomasyon desteği

Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA)* ve LISP desteğiyle, kendi fonksiyonlarınızı, rutinlerinizi ve eklentilerinizi oluşturabilir veya CorelCAD otomasyon arayüzüne yükleyebilirsiniz.

 
               
  Eklentiler            
 

GELİŞTİRİLDİ!
Eklentiler**

Ek çizim ve render yetenekleri sağlayan ve Graebert tarafından sağlanan zengin CAD araçları, parça kütüphaneleri, çalışma iş akışınızın üretkenliğini arttıracak tasarım özellikleri gibi tercihe bağlı eklentilerle CAD fonksiyonalitenize daha fazla güç ekleyin.

           

*Şerit arayüz, Çizim sekmeleri, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını içe alma/dışa verme, 3Dconnexion giriş aygıtları desteği ve Microsoft VSTA, sadece CorelCAD 2016 Windows sürümü için geçerlidir.

**Lütfen dikkat: PDF/ DGN Underlay, Pack & Go fonksiyonalitesi ve eklenti mağazasına erişim, CorelCAD 2016 Apple Store'dan alınıp yüklendiğinde geçerli değildir.

 

 

Bugün ne öğrenmek istersiniz?

YAZILI EĞİTİM NOTLARI   EĞİTİM VİDEOLARI   İPUÇLARI   İPUÇLARI

 

Uygulamalı Eğitim

Bu adım adım eğitimlerle, CorelCAD arayüzünü verimli bir şekilde kullanmayı, menü seçeneklerini, araç çubuklarını ve belirli özellikleri öğrenin.

 

 

 

Başarı Hikayeleri

Tüm dünyada yazılımımızı kullanarak çeşitli 2D çizim ve 3D tasarım projeleri oluşturan Corel kullanıcıları hakkındaki yazıları okuyun.

 

 

Webinar

Popüler CorelCAD özelliklerimizi iş üzerinde görün! 2D çizim ve 3D tasarım hakkında daha fazla bilgi edinmek için canlı webinar seanslarına katılın veya kayıtlı olanları izleyin.

 

 

Kitaplar

Temel özellikleri anlatan ve 2D çizim ve 3D modelleme konusunda yardımcı komutları gösteren kapsamlı referans kılavuzunu inceleyin.

İncele   İncele   İncele   İncele

 

 

CorelCAD mobilleşiyor!

PC ve Mac platformlarını destekleyecek şekilde tasarlanan, CorelCAD'in Android tablet sürümü olan CorelCAD Mobile ile hareket halindeyken tasarlayın ve açıklama ekleyin. 2D çizim, düzenleme ve 3D görüntüleme araçlarının, benzersiz açıklama yeteneklerinin ve Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama hizmetleriyle bağlantının keyfini çıkarın. Daha da iyisi, sezgisel mobil uygulama kullanıcı deneyimine hızlı erişim olanağı. Çeşitli Android tabletlerde, herhangi boyutta bir CAD projesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm hız, performans ve özelleştirmeye kavuşun.   İPUÇLARI

İPUÇLARI

 

Windows:

 • Microsoft Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 (32-bit veya 64-bit sürümü)
 • Intel® Pentium™ 4 (2 GHz veya daha hızlı)
 • 2 GB RAM (4 GB veya fazlası önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • Yüksek Renkli (16-bit) ekran kartı (3D grafik ivmelendiricili kart önerilir)
 • 1024 x 768 ekran çözünürlüğü (1280 x 800 önerilir)
 • Fare veya tablet
 • DVD'den yüklemek için DVD-ROM sürücüsü
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı

Mac:

 • Mac OS X v10.7 (Lion) veya daha sonrası (v10.11 (El Capitan) dahil)
 • Intel işlemci
 • 1 GB RAM (2 GB önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • 1024 x 768 ekran çözünürlüğü (1280 x 800 önerilir), 16-bit'lik ekran kartı
 • Fare veya tablet
 • DVD'den yüklemek için DVD-ROM sürücüsü
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı